Please wait.
Your booking is being created.

SWEAT CLASSES

filter the sessions


Reset Filters

PREVIOUS WEEK    |    NEXT WEEK



Saturday 18 Mar

09:00

SweatBOX

Boxing

Sammy McNess

45 minutes

09:15

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Olivia Moulder

45 minutes

09:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kevin Adams

45 minutes

10:00

SweatBOX

Boxing

Adil Zulkahari

45 minutes

10:15

Yoga Sculpt

Yoga & Pilates

Meroula Hondrou

50 minutes

10:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kate M Moss

45 minutes

11:00

SweatBOX

Boxing

Taylor Higgins

45 minutes

11:15

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Adil Zulkahari

45 minutes

11:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Olivia Moulder

45 minutes

12:00

SweatBOX

Boxing

Taylor Higgins

45 minutes

12:15

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Bethan-Mair Pearce

45 minutes

12:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Danni Berg

45 minutes

13:30

Yoga - Vinyasa Flow

Yoga & Pilates

Adam Kashani

50 minutes

Sunday 19 Mar

09:00

SweatBOX

Boxing

Ahmet Patterson

45 minutes

09:15

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Indija Anderson

45 minutes

09:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kate M Moss

45 minutes

10:00

Boxing Skills

Boxing

Sammy McNess

45 minutes

10:15

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Amber Pierson

45 minutes

10:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Marvin Blake

45 minutes

11:00

SweatBOX

Boxing

Taylor Higgins

45 minutes

11:15

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Amber Pierson

45 minutes

11:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Marvin Blake

45 minutes

12:15

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Indija Anderson

45 minutes

12:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Thalia Burt

45 minutes

13:30

Yoga - Vinyasa Flow

Yoga & Pilates

Boo Kartawick

50 minutes

14:30

Yin Yoga

Yoga & Pilates

Boo Kartawick

40 minutes

Monday 20 Mar

06:50

Cardio Conditioning & Core

Strength & Conditioning

Kate M Moss

45 minutes

07:00

SweatBOX

Boxing

Indija Anderson

45 minutes

07:00

Climb To The Beat

VersaClimbing

Danni Berg

45 minutes

07:50

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Lewis Prosser

45 minutes

08:00

SweatBOX

Boxing

Indija Anderson

45 minutes

08:15

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kate M Moss

45 minutes

11:00

SweatBOX

Boxing

Ramon Perez

45 minutes

11:30

Pilates & Barre

Yoga & Pilates

Jo-Leigh Morris

50 minutes

12:30

Pilates & Barre

Yoga & Pilates

Jo-Leigh Morris

50 minutes

12:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Danni Berg

45 minutes

12:30

SweatBOX

Boxing

Ramon Perez

45 minutes

13:30

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Jo-Leigh Morris

45 minutes

17:30

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Lewis Prosser

45 minutes

17:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kate M Moss

45 minutes

18:00

SweatBOX

Boxing

Mo Badawy

45 minutes

18:20

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Lewis Prosser

45 minutes

18:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Thalia Burt

45 minutes

19:00

Boxing Skills

Boxing

Mo Badawy

45 minutes

19:20

Yoga - Vinyasa Flow

Yoga & Pilates

Ellie Harulow

50 minutes

19:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Thalia Burt

45 minutes

Tuesday 21 Mar

06:50

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Adil Zulkahari

45 minutes

07:00

Climb To The Beat

VersaClimbing

Emma Jane Pick

45 minutes

07:00

Boxing Skills

Boxing

Sammy McNess

45 minutes

07:50

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Adil Zulkahari

45 minutes

08:00

SweatBOX

Boxing

Sammy McNess

45 minutes

08:15

Climb To The Beat

VersaClimbing

Yaz Garcia

45 minutes

09:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kevin Adams

45 minutes

09:30

Pilates & Barre

Yoga & Pilates

Jo-Leigh Morris

50 minutes

11:00

SweatBOX

Boxing

Indija Anderson

45 minutes

12:00

Power Yoga

Yoga & Pilates

Lucy Sesto

50 minutes

12:30

SweatBOX

Boxing

Ramon Perez

45 minutes

12:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Thalia Burt

45 minutes

13:05

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Lewis Prosser

45 minutes

18:00

SweatBOX

Boxing

Adil Zulkahari

45 minutes

18:20

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Lewis Prosser

45 minutes

18:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Alex Nicholl

45 minutes

19:00

Boxing Skills

Boxing

Adil Zulkahari

45 minutes

19:20

Yoga - Dynamic Vinyasa

Yoga & Pilates

Lexi Lochore

50 minutes

19:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kate M Moss

45 minutes

Wednesday 22 Mar

06:50

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Lewis Prosser

45 minutes

07:00

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kate M Moss

45 minutes

07:00

Boxing Skills

Boxing

Gary Logan

45 minutes

07:50

Yoga Sculpt

Yoga & Pilates

Meroula Hondrou

45 minutes

08:15

Climb To The Beat

VersaClimbing

Alex Nicholl

45 minutes

09:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Kevin Adams

45 minutes

09:30

Yoga - Vinyasa Flow

Yoga & Pilates

Roberto Bitetto

50 minutes

11:00

SweatBOX

Boxing

Sammy McNess

45 minutes

11:00

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Kirby Akindeinde

45 minutes

12:00

Pilates & Barre

Yoga & Pilates

Jo-Leigh Morris

50 minutes

12:30

SweatBOX

Boxing

Indija Anderson

45 minutes

12:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Leagha McMahon

45 minutes

13:05

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Lewis Prosser

45 minutes

17:00

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Adil Zulkahari

45 minutes

17:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Alex Nicholl

45 minutes

18:00

Boxing Skills

Boxing

Adil Zulkahari

45 minutes

18:20

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Amber Pierson

40 minutes

18:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Ashleigh Frost

45 minutes

19:00

SweatBOX

Boxing

Adil Zulkahari

45 minutes

19:20

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Amber Pierson

40 minutes

19:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Emma Jane Pick

45 minutes

20:20

Yoga - Vinyasa Flow

Yoga & Pilates

Lucy Sesto

50 minutes

Thursday 23 Mar

06:50

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Emma Jane Pick

45 minutes

07:00

Climb To The Beat

VersaClimbing

India Bailey

45 minutes

07:00

Boxing Skills

Boxing

Mo Badawy

45 minutes

08:00

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

India Bailey

45 minutes

08:00

SweatBOX

Boxing

Mo Badawy

45 minutes

08:15

Climb To The Beat

VersaClimbing

Alex Nicholl

45 minutes

09:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Yaz Garcia

45 minutes

09:30

Pilates & Barre

Yoga & Pilates

Emma Jane Pick

50 minutes

11:00

SweatBOX

Boxing

Indija Anderson

45 minutes

12:00

Yoga Sculpt

Yoga & Pilates

Meroula Hondrou

50 minutes

12:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Danni Berg

45 minutes

12:30

SweatBOX

Boxing

Ramon Perez

45 minutes

13:05

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Adil Zulkahari

45 minutes

16:00

Yoga Sculpt

Yoga & Pilates

Lexi Lochore

50 minutes

17:00

SweatBOX

Boxing

Yaz Garcia

45 minutes

17:30

Form & Focus - Upper Body

Strength & Conditioning

Indija Anderson

40 minutes

18:20

Strength & Conditioning

Strength & Conditioning

Indija Anderson

45 minutes

18:30

Climb To The Beat

VersaClimbing

Thalia Burt

45 minutes

19:00

SweatBOX

Boxing

Sammy McNess

45 minutes

19:20

Strength & Tone

Strength & Conditioning

Indija Anderson

40 minutes

20:20

Yoga - Vinyasa Flow

Yoga & Pilates

Adam Kashani

50 minutes